Alps Toy Action Rider motor szimulátor
2018. július 24. írta: ToyaHSW

Alps Toy Action Rider motor szimulátor

img_2348.JPG

Megszokhattátok már, hogy az oldalon időről-időre olvashattok olyan játékokról is amelyek nem részei a gyűjteménynek. Ezek más gyűjtők kedvencei vagy éppen az általam összeválogatott érdekes játékok egy-egy stílusban, egy-egy gyártótól.
Ebben a bejegyzésben Tarjányi Dániel egyik régi játékával ismerkedhettek meg, így át is adom neki a szót.

1981 karácsonyán nagyon örültem, mert a fa alatt egy különleges játék várt: egy igazi motor szimulátor! Azon a télen rengeteget játszottam ezzel az elektromechanikus játékkal, és szerencsére az azóta eltelt közel negyven év sem látszik meg rajta különösebben, ma is olyan, mint amikor első alkalommal került elő a dobozból – ami azért is kisebbfajta csoda, mert a bátyámmal rengeteget csatáztunk a játékainkon, és sokszor áldozatul esett egy-egy játék a „hatalmi villongásoknak”.

A szimulátor a japán Alps Toy gyártmánya (hogy milyen módon juthatott be a vasfüggöny mögé, arra még tippem sincs…), és 1981-ben a szédületesen drága 4 forint 10 filléres áron volt kapható (a fiatalabb generáció kedvéért: a fillér a forint váltópénze volt, ugyanúgy, mint a dollárnak a cent), amint arról a mind a mai napig megmaradt árcédula tájékoztat.

A játék két ceruzaelemmel működik, és gyakorlatilag az a célja, hogy a kis sárga kormánnyal a mechanikusan mozgatott motort fel-le irányítva elkerüljük a két, vízszintesen futó szalagon felbukkanó különböző akadályokat. Ha valamivel ütköztünk, akkor felvillan egy sárga fény, és a játék mindaddig áll, amíg a számlálót tovább nem pöccintjük. A játéknak akkor van vége, ha elértük a maximális ütközésszámot, vagy amikor a beállított időtartam lejárt. Viszonylag gyorsan kiismerhető egyébként a két szalag futása, így egy idő után nem jelent gondot a félórás menet sem.

A játék érdekessége egyébként ma sem kopott meg, a fiam imádja – valószínűleg pont a mechanikus jellegzetességek, a forgatható kormány és a szalagok mozgása miatt. Változatlanul jó érzés kézbe venni, és élvezetes vele a játék egy olyan korban is, ahol a játékok többsége virtuális élményeket kínál.

RÉGI JÁTÉKOD VAN? NE DOBD KI! NE ADD EGY NEPPERNEK! TUDD INKÁBB JÓ HELYEN, AHOL MEGŐRZIK ÉS VIGYÁZNAK RÁ!

Kövesd munkámat a Facebookon és a többi közösségi oldalon! Ha szeretnél segíteni anyagilag, akkor itt  teheted meg, ha játékokat szeretnél felajánlani a leendő múzeumba, akkor a toyahsw@gmail.com címre küldj üzenetet és megbeszéljük a részleteket! 

A bejegyzés trackback címe:

https://jatekmuzeum.blog.hu/api/trackback/id/tr4714129891

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása