Ezúttal egy újabb régi játékot mutatok be nektek, amire én úgy emlékszem hogy a 80-as években készülhetett. Azért is gondolom így, mert egy egyszerűbb változatát mi is megkaptuk valami karácsonyra.
A Magnetic Football a neve ellenére egy itthon fejlesztett és gyártott játék volt, amit be nem vallottan a Tipp-Kick alapján terveztek.
Persze ebből akkoriban gond nem volt, hiszen mi gyerekek azt sem tudtuk mi az a Tipp-Kick a szerzői jogok pedig itthon akkoriban nem hoztak lázba senkit.
A játék hatalmas dobozban került a boltok polcaira és itt a hatalmast most tényleg szó szerint értsétek. A doboz 45x60 cm-es volt, ami szöges ellentétben állt az alapul szolgáló német játék kidolgozásával.
Ennek persze megvolt a teljesen logikus magyarázata, de erről majd egy kicsit később.
A dobozra néhány gyerek volt felrajzolva, akik egy kockás játéktéren éppen a Magnetic Football játékkal játszottak. Ezen kívül felül az eredményjelzőkre emlékeztetve szerepelt a játék neve, míg a rajzot két oldalról különböző rendkívül egyszerű focis figurák fogták körbe.
A dobozt oldalt kellett kinyitni és ezt követően lehetett kihúzni a belül található belső részt, ami azonnal válasszal is szolgált a hatalmas méretekre.
A belső kartonban ugyanis maga a játéktábla volt megtalálható fémből. Ennek köszönhetően a Tipp-Kick kompaktságát nem tudta hozni a játék, de helyette nagyszerűen használható gyűrődés mentes táblát kaptak a gyerekek, amin öröm volt játszani.
A fém lemez két szélén furatok voltak elhelyezve, ahova a műanyagból készült kapukat kellett bepattintani, valamint a doboz rejtett még két-két játékost és egy labdát is.
A figurák gyakorlatilag a szokásos Tipp-Kicknél kifejlesztett megoldással rendelkeztek, ami annyit jelentett, hogy a bábuk egyik lábát lehetett mozgatni, amit a labda elrúgásánál volt használható.
A Tipp-Kick figurák tetején kapott helyet ehhez egy gombocska, de a Magnetic Football gyártói ezt a gombot egy figura mögötti műanyag talapzaton helyezték el.
Tagadhatatlanul jobb volt ez a megoldás, mivel a figura stabilabb volt és egy lövést is könnyebb volt ezen megoldással abszolválni.
A készletben érdekes módon csak mezőnyjátékosok voltak megtalálhatóak, így a gyerekeknek nélkülözniük kellett az oldalra elvetődő kapusok figuráját.
A játék a következő módon zajlott. A játékosok eldöntötték, hogy ki kezdje a mérkőzést és hogy gólra vagy időre játszák.
Ezt követően a játékosok felváltva rúghattak a labdába és a cél természetesen az volt, hogy a legtöbb gólt szerezzék a mérkőzésen.
A játék nehézsége abban rejlett többek között, hogy a labda nem volt szabályos gömb alakú, így a pontosnak gondolt rúgás simán elkerülhette az ellenfél kapuját.
Egészen szórakoztató játék volt a Magnetic Football a 80-as években és meg is volt a maga piaca. A fiúk egészen jól szórakoztak vele, ugyanis teljesen más élményt nyújtott mint a rugós foci vagy a csocsó.
A hozzám került változatnak a doboza kicsit viseletes, de a beltartalom szerencsére szép és használható állapotban maradt meg.
A játékkal mind a mai napig le lehet játszani egy meccset, ami sok nevetéssel jár.
A játékot reményeim szerint Ti is láthatjátok majd, de amíg nem tudom személyesen bemutatni nektek addig jönnek a megszokott fényképek.
RÉGI JÁTÉKOD VAN? NE DOBD KI! NE ADD EGY NEPPERNEK! TUDD INKÁBB JÓ HELYEN, AHOL MEGŐRZIK ÉS VIGYÁZNAK RÁ!
Kövesd munkámat a Facebookon és a többi közösségi oldalon! Ha szeretnél segíteni anyagilag, akkor itt teheted meg, ha játékokat szeretnél felajánlani a leendő múzeumba, akkor a tamas.laposa70@gmail.com címre küldj üzenetet és megbeszéljük a részleteket!