Ahogy az utóbbi hetekben már megtapasztalhattátok, ezúttal gyerekkorunk kedvenc könyveit igyekszem felidézni nektek. Sajnos nem mindenre emlékszem amit olvastam és ezért a segítségeteket is szívesen veszem a múltidézésben.
Ezúttal újabb öt olyan könyvet hoztam nektek, amire szerintem néhányan emlékeztek gyerekkorotokból.
Ezeknek egy részét szerintem érdemes megmutatni a gyerekeiteknek is, akik hozzátok hasonlóan sok szép élményt szerezhetnek az olvasással.
Tartsatok ezúttal is velem!
A Nyitnikék könyveket a tanárok előszeretettel ajánlották a diákok figyelmébe és az iskolán keresztül meg is lehetett vásárolni azokat.
A két kötetes kiadványban a 6-10 éves gyerekek találhattak feladatokat, verseket, rajzokat, amelyek az iskolában tanultakhoz kapcsolódtak.
Egy kép alatt két könyvet tartogatok nektek. Mind a két mesekönyv szerves részét képezte a gyerekkorunknak a 70-es években.
A Minden napra egy mese című könyvben számtalan klasszikus mesét olvashattak a gyerekek, ahol a szerkesztők még arra is figyeltek, hogy a mesék hónapról-hónapra és napról-napra szórakoztassák a gyerekeket.
A Kis gyermekek nagy mesekönyvében is nagyok sok klassz mesét találhattunk. A szerzők között pedig megtalálhatóak voltak a Grimm testvérek, Gárdonyi, Móra, Gorkij, Benedek Elek meséi is.
Szórakoztató kiadvány volt, bár számomra manapság már csak a borító ugrott be azonnal.
Szerencsére az antikváriumok weboldalain mind a két a mesekönyvre ráakadhattok.
Szabó Lőrinc verses kötete a Lóci óriás lesz egy igazi gyerekeknek szóló remekmű. Az én egykori darabomat a Würtz Ádám által készített rajzok díszítették, amelyek egy kissé gyerekesek, de rendkívül barátságosak voltak.
A versek között pedig olyanokat találhattam meg mint az Esik a hó, A rádió, Lóci és a számok vagy a kötet címadó versét a Lóci óriás lesz.
Van néhány igazi klasszikus, ami nem maradhat ki a sorból ha gyerekkönyvekről beszélünk. Ilyen az Alan Alexander Milne által írt Mici Mackó is, amelyen nagyon sokat dob a Karinthy Emília és Karinthy Frigyes által készített fordítás is.
Ezt a könyvet az én gyerekkoromban szinte kötelező volt elolvasni és szerintem a gyerekek azóta is ugyanolyan lelkesedéssel ismerkednek meg a Százholdas Pagony lakóival.
RÉGI JÁTÉKOD VAN? NE DOBD KI! NE ADD EGY NEPPERNEK! TUDD INKÁBB JÓ HELYEN, AHOL MEGŐRZIK ÉS VIGYÁZNAK RÁ!
Kövesd munkámat a Facebookon és a többi közösségi oldalon! Ha szeretnél segíteni anyagilag, akkor itt teheted meg, ha játékokat szeretnél felajánlani a leendő múzeumba, akkor a toyahsw@gmail.com címre küldj üzenetet és megbeszéljük a részleteket!
Patreon támogatók jelentkezésével még gördülékenyebb munkára, még több bejegyzésre, még több videóra és folyamatosan új tartalmakra számíthattok.