Ha visszaemlékeztem a blog elmúlt pár hónapjára, akkor a rendszeres olvasóknak felrémlik a rágótartó, ami több változatban is készült és a gömb vagy golyó rágóknak a tartására szolgált.
Több változatban is gyártották ezeket a műanyag termékeket, amelyek a kiürülés után is használhatóak voltak játékként.
A mai napon bemutatásra kerülő apró műanyag cukorkatartó hasonló elgondolással és megoldással készült és szerintem sokatok számára ismerős is lesz.
Ezúttal egy műanyag kacsát mutatok be nektek, amiben régen gömb alakú apró cukorkákkal a belsejében került a boltok polcaira. Ez az aprócska kacsa már a rágótartóval egyszerre érkezett, de türelmesen vártam eddig hogy hátha valahol belefutok az akkoriban jellemző formájú cukorkába.
Sajnos ez eddig nem történt meg, így arra az elhatározásra jutottam, hogy üresen mutatom be nektek ezt a régi kincset.
Természetesen ez a cukorkatartó anyagában teljesen megegyezik a már bemutatott rágótartó játékkal. Itt is a tartó rész átlátszó fújt műanyagból került legyártásra, míg a zárásra szolgáló elem kapott piros színt.
Igazából az egész végtelenül egyszerű volt. A cukorkákat tartalmazó kacsát kisírtuk a szüleinktől, amiből azt követően pillanatok alatt eltüntettük a tartalmat - ha az emlékeim nem csalnak, akkor kemény és nem túl finom cukorkák voltak a kacsában, de ez akkoriban senkit nem zavart.
A kiürült tartót pedig ezt követően játékra használtuk. Igazából vízen lehetett jól használni a kacsát, ami szépen úszott. Fő terepe természetesen a fürdőkád volt, de strandokon és vízpartokon is lehetett találkozni ezzel a fajta játékkal.
Igazából ez a régiség különösebb értéket nem képvisel. Nosztalgiázás miatt tettem el és remélem idővel sikerül majd megtöltenem az eredetihez hasonlító cukorral.
Persze a múzeumban ezzel kinccsel is találkozhattok majd, de addig is jönnek a megszokott fényképek.
RÉGI JÁTÉKOD VAN? NE DOBD KI! NE ADD EGY NEPPERNEK! TUDD INKÁBB JÓ HELYEN, AHOL MEGŐRZIK ÉS VIGYÁZNAK RÁ!
Kövesd munkámat a Facebookon és a többi közösségi oldalon! Ha szeretnél segíteni anyagilag, akkor itt teheted meg, ha játékokat szeretnél felajánlani a leendő múzeumba, akkor a toyahsw@gmail.com címre küldj üzenetet és megbeszéljük a részleteket!