Ezúttal egy 80-as évek második felében készült statégiai űrjátékot az MG1000-et szeretném bemutatni nektek. Mielőtt még nagyot csalódnátok elmondom, hogy egy társasjátékról van szó.
A Playteam játékához rendkívül szépen kidolgozott tábla tartozott, de négy emberre szükség volt a tökéletes élményhez.
A játék lényegében egy területfoglalásos dámajátékhoz volt hasonló, de ezt majd a szabályok ismertetésekor elmagyarázom részletesebben.
Akkor első lépésben a szabályok. Mind a négy játékosnak van egy-egy bázisa, ahol el kell helyeznie saját figuráit. Az egymás szemben lévő űrbázist birtokló játékosok alkotnak egy párt.
Minden játékos egyet léphet a táblán tetszőleges irányba, akár átlósan is. Ha ez a lépés úgy jön ki, hogy egy figurát át tud ugrani, akkor ha az ellenfél csapatának figuráját ugrotta át, akkor azt leszedi a tábláról.
A végső cél a tábla közepén található központi bázis részleges vagy teljes elfoglalása.
Mint a szabályokból is láthatjátok ez lényegében egy négy személyes dáma játékra hasonlít leginkább űrhajós környezetben.
Igazából a Playteam ezen játéka inkább egzotikusnak és különlegesnek nevezhető mint sikeresnek. Lényegében akkor érkezett, amikor a fiatalokat már inkább a kvarcjátékok és a 8 bites számítógépek hozták lázba.
Ennek ellenére persze sokan megvásárolták az űrhajós dobozzal csalogató társasjátékot.
Ezért is örülök, hogy Ábrahám Zsoltnak köszönhetően egy ilyen társasjáték is bekerült a gyűjteménybe.
Természetesen a felajánlott játék kiváló állapotban maradt meg. Az egyetlen aprócska hibája a tábla összefogató fülek közül az egyik törött, valamint mint a fotókon is láthatjátok két bábú hiányzik. Ha már lenne 3D-s nyomtatóm, akkor egyszerűbb lenne a pótlás, de valószínűleg a legyártás így is sikerül majd :)
Persze a letörött fül nem csorbítja majd a játékélményt, így nyugodtan kipróbálhatjátok ezt a játékot is a múzeumban.
Addig persze maradnak a megszokott fényképek.
RÉGI JÁTÉKOD VAN? NE DOBD KI! NE ADD EGY NEPPERNEK! TUDD INKÁBB JÓ HELYEN, AHOL MEGŐRZIK ÉS VIGYÁZNAK RÁ!
Kövesd munkámat a Facebookon és a többi közösségi oldalon! Ha szeretnél segíteni anyagilag, akkor itt teheted meg, ha játékokat szeretnél felajánlani a leendő múzeumba, akkor a toyahsw@gmail.com címre küldj üzenetet és megbeszéljük a részleteket!