Ezúttal egy kicsit megszakítom a kisautók bemutatását, mégpedig azért hogy egy olyan játékot mutassak be nektek amivel a 70-es évek gyerekei egészen biztosan találkoztak valahol.
Ez a játék pedig nem lesz más mint a Mágneses ABC.
Számtalanszor leírtam már itt a blogban, hogy a szocialista játékok készítése során a szórakozás mellett a tanulás is fontos szerepet játszott. Tanítottak bennünket a képzőművészetről, a kreszről és számtalan egyéb dologról.
Ilyen volt az ABC is, amit szórakoztató formában ismerhettek meg a kisiskolások a Mágneses ABC játék segítségével.
Ezt a játékot a Fővárosi Kézműipari Vállalat készítette és a Triál forgalmazta, a gyerek pedig ennek a játéknak a segítségével játszva ismerhették meg a betűket és rakhattak össze egyszerűbb szavakat.
Már a játék doboza is képet ad arról, hogy milyen játékról is volt szó. A háttérben egy iskolai táblára emlékeztető háttér, néhány betű, ami előtt egy boldog kislány és egy iskolatáskás boldog kisfiú áll.
A rajzolt kép egészen jó és itt tényleg visszaadja a kép a játék lényegét.
A dobozt kinyitva pedig rögtön előkerül maga a játék, ami szintén nincs túlbonyolítva.
Egy piros vonalakkal díszített fekete fém táblát, műanyagból készült mágnessel ellátott betűket és a táblához tartozó két támasztótalpat találhatták a gyerekek a dobozban.
A játék nem volt túl bonyolult, egy kis ügyességgel szavakat kellett kirakni a színes betűkből, amelyeket igyekezni kellett helyesen 'felírni' a táblára.
Ha sikerült, akkor jöhetett egy újabb szó és azt követően egy újabb egészen addig míg a gyerekek rá nem untak a játékra.
Ezzel a játékkal valóban tanulhattak a gyerekek. Akár a betűk magabiztos megismeréséhez, akár a szavak betűzéséhez kiválóan alkalmazható volt a játék.
A hozzám került változat egészen szép állapotban maradt meg, ami azért elég nagy szó. A doboz szép, a betűk nincsenek eltörve, bár a tábla egy kicsit deformált, de így is tökéletesen használható.
Persze ezzel a játékkal is találkozhattok majd a múzeumban, de amíg nem tudom nektek személyesen megmutatni addig jönnek a megszokott fényképek.
RÉGI JÁTÉKOD VAN? NE DOBD KI! NE ADD EGY NEPPERNEK! TUDD INKÁBB JÓ HELYEN, AHOL MEGŐRZIK ÉS VIGYÁZNAK RÁ!
Kövesd munkámat a Facebookon és a többi közösségi oldalon! Ha szeretnél segíteni anyagilag, akkor itt teheted meg, ha játékokat szeretnél felajánlani a leendő múzeumba, akkor a toyahsw@gmail.com címre küldj üzenetet és megbeszéljük a részleteket!