Ezen a héten is hoztam nektek öt érdekes ceruzahegyezőt a 70-es, 80-as évekből. A múlt héten úgy gondoltam a hegyezők bemutatásánál nélkülözöm majd a tematikát és így lesz ez ezen a héten is.
Ennek köszönhetően ismét öt érdekes és teljesen eltérő darabot mutatok be nektek.
Vágjunk is rögtön a közepébe!
Elsőként egy kicsit merüljünk el a gyümölcsök világába. Azt hiszem nem számít mindennapos darabnak a körte formájú ceruzahegyező. A többi hegyezőhöz hasonlóan a körte is műanyagból készült és nagyon szép és élénk sárga színt kapott.
A körte felső részén egy aprócska zöld levelet is találhattak a tulajdonosok, aminek különösebb funkciója nem volt, mindössze jól mutatott. A ceruzát a körte aljába kellett behelyezni, majd a hegyezést követően a körtét szétszedve tudtuk kiüríteni a forgácsot a gyümölcs formájú hegyező belsejéből.
Érdekes darab, de ettől a következő sem marad el sokkal.
A második hegyező amit szeretnék bemutatni nektek egy kis játékossággal várta a gyerekeket. A dobókocka formájú és ennek megfelelő számozással ellátott műanyag kocka is egy igazán érdekes darab.
A hegyezésen kívül akár kockadobásra is lehetett használni, bár erre a belül található hegyezőnek köszönhetően nem volt igazán alkalmas (sokszor állt meg ugyanazon az oldalon).
Az előző mondatból már kikövetkeztethetitek, hogy ez is egy zárt hegyező, amiből a forgácsot a szétszedés után kellett kiönteni.
A ceruzát ötletesen az 1 pöttyöt tartalmazó oldalra kellett bedugni és lehetett is hegyezni a ceruzát.
A harmadik bemutatásra kerülő darab a mindenki által nagyon jól ismert Coca-Cola üdítőital dobozát idézi meg. Ez akkoriban oltárira menő darabnak számított.
A doboz oldalán a megszokott Coca-Cola feliratokkal és jelzésekkel lehetett találkozni. A doboz felső része piros színt kapott és ezen lett elhegyezve a hegyező is.
A tetőt levéve lehetett kiüríteni az összegyűlt forgácsot, amire azonban a hegyező méreteinek köszönhetően nem volt olyan gyakran szükség.
Természetesen ez a hegyező is műanyagból készült.
Végezetül két nagyon hasonló hegyezőt mutatok be nektek. A két hegyező külsőleg eltér valamennyire egymástól, de egy ponton azonosak. Mind a kettőn található egy-egy kefe. Ennek őszintén szólva nem jöttem rá a céljára, de valószínűleg a forgácsot vagy a radírmaradványokat lehetett a segítségükkel eltakarítani az előttünk elhelyezett papírról.
Ez a két hegyező nyitott, így a forgácsot össze kellett gyűjtenünk egy darab papírra és erről kidobni a szemetesbe.
A hegyezők szintén érdekes darabok, hiszen az egyiken egy tükör kapott helyet, míg a másik zárt, de leforgatható műanyag rész alatt található a hegyező és a ceruzának kialakított nyílás.
Ennyit tudtam ma megmutatni nektek a 70-es, 80-as évek hegyezőiből, de nem kell aggódnotok mivel a jövő héten újabb darabokat mutatok majd be nektek.
RÉGI JÁTÉKOD VAN? NE DOBD KI! NE ADD EGY NEPPERNEK! TUDD INKÁBB JÓ HELYEN, AHOL MEGŐRZIK ÉS VIGYÁZNAK RÁ!
Kövesd munkámat a Facebookon és a többi közösségi oldalon! Ha szeretnél segíteni anyagilag, akkor itt teheted meg, ha játékokat szeretnél felajánlani a leendő múzeumba, akkor a toyahsw@gmail.com címre küldj üzenetet és megbeszéljük a részleteket!