Elég régen nem mutattam nektek társasjátékot, így éppen ez itt az ideje hogy ezen változtassak. Ezúttal egy régi hazai társasjátékot szeretnék bemutatni nektek, ami a Lóverseny nevet kapta.
A játékot az egykoron hatalmas gyártónak számító Plastolus Ipari Szövetkezet készítette és természetesen a Triál forgalmazta.
A Plastolus neve sokatoknak csenghet ismerősen, hiszen olyan játékokat készítettek mint a Maya 6x6, a 12 játék (vagy A család játéka), a Taktika logikai focis játék és sok egyéb társasjátékot is.
A Lóverseny játék is egy klasszikus kockadobós, lépegetős játék, amivel viszonylag hosszú ideig lehetett jól szórakozni.
A játékkal minimum két ember tudott játszani, de akár hatan is nekiállhattak egy versenynek. Minden játékos kapott egy lovat, amivel a táblán a START mezőből kiindulva kellett eljutni a célig. A játékhoz azonban nem a megszokott hat számot tartalmazó kocka járt, hanem helyette színeket tartalmazó kockával kellett dobni.
Mivel a játéktéren az egyes mezők mellett színek szerepeltek, így arra a kockára kellett lépni amelyik színt éppen dobtuk.
A játékhoz a Plastolusnál igyekeztek érdekes szabályrendszert kidolgozni. Ha előzés történt a pályán, akkor az előző játékos +1 mezőt léphetett előre a lovával. Az előzésen kívül még támadás, tömörülés, akadályok és kicsit bonyolult befutó nehezítette meg a játékosok életét.
A játékot végül az nyerte meg, aki legelőbb haladt át a célvonalon.
A játék külsejéről is kell azért néhány szót ejteni. A doboz nagyon szép rajzolt grafikával várta a gyerekeket. A játék ezen része a későbbiekben módosult és a modernizáció jegyében a nagyszerű grafikát lecserélték egy egyszerű fényképre.
A játéktábla három részbe hajtva volt elhelyezve a dobozban. A külső részén voltak megtalálhatóak a mezők, amelyeken akadályok is el voltak helyezve, míg a tábla közepén három szépen megrajzolt lovaglással kapcsolatos grafika kapott helyet.
A játék nagyon szép állapotban maradt meg. Összesen egy lovas veszett el a dobozból, de a játéktábla és a színes dobókocka is megmaradt szerencsére.
A doboz egészen jó állapotban van, ami egy ennyi idős játéknál azért nem kis szó.
Természetesen ezt a játékot is láthatjátok majd a múzeumban, de addig jönnek a megszokott fényképek erről a hazai gyártású társasjátékról.
RÉGI JÁTÉKOD VAN? NE DOBD KI! NE ADD EGY NEPPERNEK! TUDD INKÁBB JÓ HELYEN, AHOL MEGŐRZIK ÉS VIGYÁZNAK RÁ!
Kövesd munkámat a Facebookon és a többi közösségi oldalon! Ha szeretnél segíteni anyagilag, akkor itt teheted meg, ha játékokat szeretnél felajánlani a leendő múzeumba, akkor a toyahsw@gmail.com címre küldj üzenetet és megbeszéljük a részleteket!