Tudjátok időnként beszoktam mutatni mai játékokat is a blogon, amelyek azonban minden esetben idézik a múltat valamilyen formában. Ennek köszönhetően ismerhettétek meg a kínai lendkerekes harckocsit és néhány napja a Retro FC Plus kézi konzolt is.
A mai napon ismét a mai retro vonalat erősítő kínai játékok vonulatából mutatok be nektek egy darabot.
Ezúttal egy felhúzós szerkezettel felszerelt óraműves robotot szeretnék megmutatni nektek, aminek számtalan testvére megtalálható a kínai áruházak virtuális polcain.
Általában ezek a felhúzós szerkezettel leszerelt aprócska játékok valami régi játék mintája alapján készülnek el. Az általam rendszeresen használt robotot is megtalálhatjátok a kínai áruházak kínálatában, azonban most egy másik darabot mutatok be nektek.
Ezúttal egy arany és piros színben pompázó dobbal felszerelt robotot ismerhettek meg az oldalon. Persze a dobbal felszerelt robot azért dobolni nem tud, de erről majd kicsit később.
Ahogy említettem ez egy felhúzós szerkezettel ellátott robot, aminek a szerkezete a játék lábait és karjait hajtja meg. Ennek köszönhetően a robot szépen lassan cammog előre és közben a dobot ütögeti a karjaival.
Igazán mókás megoldás, ami ráadásul elég jól is mutat. Sajnos az aprócska szerkezetbe nem fért el rendes felhúzó szerkezet, így arra ne is számítsatok hogy a szobán átbaktat majd az aprócska robot, de az íróasztalon szépen elcammog ha úgy alakul.
Persze mindez semmit nem érne, ha a körítés vacak lenne.
Mivel egy lemezjátékról van szó, így egyértelmű hogy szinte minden alkatrész fémből készült rajta, aminek a festésére is nagyon ügyeltek.
Említettem már a főbb színeket, de ezen kívül a dob és a robot is számtalan egyedi díszítést is kapott. Ennek köszönhetően tényleg varázslatosan fest az aprócska játék.
A felhúzáshoz egy szabványos kulcsot kapunk, amit mind a Lemezárugyáras játékoknál, mind pedig a KDN játékoknál kiválóan lehet használni ha úgy alakulna.
A kulcsot a robot egyik karja alatti nyílásba kell bedugnunk, majd felhúznunk azt. Innentől pedig már nincs is más dolgunk, mint mosolyogni a csámpázó 60-a éveket idéző robotunkon.
Igazából valószínűleg ezek a játékok soha nem fognak akkora értéket képviselni mint a régi kínai felhúzós és lendkerekes játékok, de azért érdekességnek esetleg pár darabot érdemes bezsákolnotok a lemezjátékokkal foglalkozó gyűjteményetekbe.
Szerencsére annyira nem is veszélyes ezeknek a robotoknak az ára, így talán tényleg érdemes a nektek tetsző darabokat begyűjteni, ráadásul ezeket a játékokat szívesebben adja az ember gyerekek kezébe mint egy-két eredeti játékot.
Azt tippelem, hogy az értékük nem fog különösebben növekedni, de mint tudjátok az élet produkál néha furcsa dolgokat :)
RÉGI JÁTÉKOD VAN? NE DOBD KI! NE ADD EGY NEPPERNEK! TUDD INKÁBB JÓ HELYEN, AHOL MEGŐRZIK ÉS VIGYÁZNAK RÁ!
Kövesd munkámat a Facebookon és a többi közösségi oldalon! Ha szeretnél segíteni anyagilag, akkor itt teheted meg, ha játékokat szeretnél felajánlani a leendő múzeumba, akkor a toyahsw@gmail.com címre küldj üzenetet és megbeszéljük a részleteket!