Már nagyon régen nem volt logikai játékról szóló bejegyzés, így arra jutottam hogy egy újabb régi, hazai fejlesztésű játékot mutatok meg nektek. Ezúttal a Dunaplast Műanyagipari Szövetkezet által gyártott és a Skála-Coop által forgalmazott Kabalabdával ismerkedhettek meg.
A Kabalabdát 1981-ben kezdték gyártani és bár sokan Rubik játéknak gondolják a szellemi tulajdonokkal foglalkozó weboldal szerint ez a játék bizony nem Rubik Ernő találmánya.
Felépítésben valahol félúton van a játék a jóval később megjelent Rubik360 és a Bognár féle Bűvös golyó között. A feladat viszonylag egyszerűnek tűnik, de ennek ellenére nagyon nehéz.
A játék két részből épül fel. A külső rész egy átlátszó plexi gömb, amire fekete pöttyök kerültek felfestésre. A belső rész pedig egy klasszikus focilabda, aminek fekete ötszögeiben fehér körök találhatóak.
A feladat egyszerűnek tűnik, a labdát úgy forgatni, hogy a fekete pöttyök eltakarják a labda fekete mezőiben lévő fehér részeket.
A belső labda bármelyik irányba elforgatható, aminek köszönhetően még nehezebbé válik a játék és még több variációt kell kipróbálni a sikerhez.
Persze nem megoldhatatlan a feladat, de nem is egy 5 perc alatt megoldható rejtvény volt a Kabalabda.
A reklámozáshoz olyan arcot sikerült megnyernie a Skála-Coopnak mint Grosics Gyula, sőt még Sas István irányításával egy reklámot is leforgattak hozzá (érdekesség, hogy a zene megegyezik a Bábel torony reklám zenéjével).
Nem volt egyszerű dolog ennek a játéknak a megszerzése, de évek óta nyitott szemmel jártam így sikerült ráakadnom erre a klasszikus magyar logikai játékra viszonylag elfogadható áron, eredeti dobozban és leírással.
Ez utóbbi természetesen a doksik részen megtalálható lesz az oldalon.
A múzeumban lehetőségetek lesz majd kipróbálni ezt a játékot is, de addig következnek a megszokott fényképek és a régi reklám.
RÉGI JÁTÉKOD VAN? NE DOBD KI! NE ADD EGY NEPPERNEK! TUDD INKÁBB JÓ HELYEN, AHOL MEGŐRZIK ÉS VIGYÁZNAK RÁ!
Kövesd munkámat a Facebookon és a többi közösségi oldalon! Ha szeretnél segíteni anyagilag, akkor itt teheted meg, ha játékokat szeretnél felajánlani a leendő múzeumba, akkor a toyahsw@gmail.com címre küldj üzenetet és megbeszéljük a részleteket!