A mai napra is egy érdekes játékot tartogattam nektek, amelyhez Tóth Sándornak köszönhetően jutottam hozzá. Eddig valahogy elkerülte a bemutató a Hokus Pokus nevű bűvészfelszerelést, de most itt az idő ennek a játéknak is a bemutatására.
Amit nekünk a Rodolfó név jelentett, azt jelentette az NDK-ban Jochen Zmeck neve. A kiváló képességű matek-fizika tanár 1958-tól kezdve foglalkozott a bűvészettel és ért el hatalmas sikereket.
Természetesen ezen sikerek a játékgyártók figyelmét sem kerülték el, így készült a Hokus Pokus bűvészdoboz, ami 60 trükköt tanított meg a varázslatra fogékony gyerekeknek.
A játékot a Plasticart készítette és az Expovita volt a felelős a szocialista országok piacainak ellátásért. Ezeket a cégneveket a dobozon is megtalálhatjátok.
A trükkök változatosak voltak és sok esetben a fizika törvényszerűségein alapultak, de voltak kézügyességre és matematikára alapozott trükkök is a dobozban.
A Plasticart nem fukarkodott a kellékekkel. Szinte minden megtalálható volt a dobozban eredetileg, amire egy apró bűvésznek szüksége lehetett. Pohár, golyó, zseton, varázskártya, kötél és persze az elmaradhatatlan bűvészpálca is.
Sajnos a Sándortól kapott készlet már volt teljes. Néhány alkatrész már hiányzik a játékból, így többek között a bűvészpálca és a zsetonok is eltűntek belőle.
Ennek ellenére néhány trükköt még mind a mai napig elő lehet adni, hiszen a leírás és az elemek döntő többsége még megvan.
A hiánytalan Hokus Pokus készletet mind a mai napig meg lehet vásárolni a külföldi aukciós oldalakon olyan 30 euró körüli áron.
Remélem egyszer itthon is sikerül majd belebotlanom egy olcsó készletbe és akkor két készletből tudok majd bűvésztrükk nélkül egyet varázsolni.
Természetesen a múzeumban valamilyen formában ez a játék is látható és kipróbálható lesz, de addig jönnek a megszokott fényképek.
RÉGI JÁTÉKOD VAN? NE DOBD KI! NE ADD EGY NEPPERNEK! TUDD INKÁBB JÓ HELYEN, AHOL MEGŐRZIK ÉS VIGYÁZNAK RÁ!
Kövesd munkámat a Facebookon és a többi közösségi oldalon! Ha szeretnél segíteni anyagilag, akkor itt teheted meg, ha játékokat szeretnél felajánlani a leendő múzeumba, akkor a toyahsw@gmail.com címre küldj üzenetet és megbeszéljük a részleteket!