Megszokhattátok már, hogy néha igazán érdekes és mai szemmel már kicsit furcsa dolgokat is mutatok nektek, amivel mi annak idején azért el tudtuk ütni az időt.
Ilyen érdekesség többek között a papírból készült makett, aminek számtalan változatát vásárolhatták meg a szülők a gyerekeknek, akik ezt követően nyakig Technocolosan megpróbálták összeállítani az éppen adott épületet vagy járművet.
A papírból készült modelleket általában az Ezermester és Úttörőbolt Vállalat készítette, akiknél a ma bemutatásra darab is készült.
A cég egy egész sorozatot készített, aminek a 12.számában jelent meg a Páncélvonat.
Az összeépíthető modell kemény kartonlapokra lett nyomtatva, ami egy nagyon szép rajzzal ellátott borítékban kapott helyet.
A boríték előlapján néhány katona volt látható, valamint a sínen guruló vonat, aminek mind a két végén egy-egy géppuskával felszerelt vagon volt megtalálható.
A gyerekeknek ezt kellett kivágni, összeállítani és persze ragasztani.
A csomagban kemény kartonlapokon kapott helyet a modell, ami kellően hézagosan volt elhelyezve a könnyű kivágás érdekében. A borítékon olvasható utasítást, miszerint az egyszerűbb részekkel ajánlott kezdeni, érdemes volt be is tartani, ugyanis ekkor szerezték meg a gyerekek a gyakorlatot és ezt követően volt értelme a komolyabb részek összeállításának.
Mint láthatjátok gyakorlatilag minden egyes részét a modellnek papírból kellett elkészíteni.
Összesen 7 kemény kartonlapra felrajzolt elemekből állt össze végül a kész szerelvény, amit szerintem akkoriban nagyon sokan össze is állítottak.
Ami igazán csábító volt a papírmodellben az leginkább az ár volt. Összesen 9 Ft-ot kellett fizetni több napos szórakozásért, ami azért annyira nem volt rossz.
A nyomdai munkákat a Minerva végezte, míg a forgalmazást a már említett Ezermester és Úttörőbolt Vállalat vállalta magára és minden Ezermester boltban megtalálhatóak voltak ezek a termékek.
Persze mivel akkoriban ezeket a néhány forintos dolgokat tényleg a szórakozás és az időtöltés miatt vásárolták meg, így nagyon kevés maradt meg érintetlen állapotban.
Hozzám most egy eredeti borítékos, vágatlan változat került, ami egy kisebb bravúr.
Reményeim szerint a többi hasonló papírból összeállítható modellel együtt ezt is betudom majd mutatni nektek, de amíg erre nincs lehetőség addig jönnek a megszokott fényképek.
RÉGI JÁTÉKOD VAN? NE DOBD KI! NE ADD EGY NEPPERNEK! TUDD INKÁBB JÓ HELYEN, AHOL MEGŐRZIK ÉS VIGYÁZNAK RÁ!
Kövesd munkámat a Facebookon és a többi közösségi oldalon! Ha szeretnél segíteni anyagilag, akkor itt teheted meg, ha játékokat szeretnél felajánlani a leendő múzeumba, akkor a tamas.laposa70@gmail.com címre küldj üzenetet és megbeszéljük a részleteket!