Megszokhattátok már, hogy időről-időre igyekszem érdekes régi játékokat összegyűjteni az oldalon egy gyártótól vagy egy adott országból.
Ezúttal a Milton-Bradley elektromos játékai közül választottam ki néhány kevésbé ismert és ennek köszönhetően érdekes darabot.
Tartsatok velem ma is, hátha valamikor szembejön majd veletek egy eladó darab jó áron!
Kezdjük a sort a képen látható Microvision Programmable Electronic Game Systemmel. Ez gyakorlatilag egy kvarcjáték volt, amihez különböző előlapokat kellett felrakni a játékra.
Volt a játékok között klasszikus logikai és lövöldözős akciójáték is. Persze itt nem kell a legbonyolultabb dolgokra gondolni, hanem a futó vonal szétlövésére egy alul található fegyverrel.
A kezelés egyszerű volt és a játékok sem voltak ennek megfelelően túlbonyolítva. Az értékét az adja, hogy manapság egyre ritkábban találni szép állapotban megmaradt eredeti darabokat.
A klasszikus torpedó játékot is újragondolta a Milton-Bradley, így született meg az Electronic Battleship. Itt annyira nagy különbségre nem kell gondolni, hiszen csak annyiról volt szó hogy a játékot különböző hangokkal dobta fel a gyártó.
A játék mára különlegesnek és ritkának számít szép és hiánytalan állapotban, ennek köszönhetően az árak is egyre magasabban vannak. Valószínűleg ez az a játék amivel a legkönnyebben találkozhattok, ugyanis nagyon sok készült belőle és rendkívül sikeres is volt.
A kvarcjátékok sem álltak távol a Milton-Bradley Electronicstól. Ezek közül a legnépszerűbbnek a lövöldözős Hangman és a mindenki által jólismert Battleship számított.
A játékok külsőleg nem igazán tértek el a kor elvárásaitól és a játékélmény területén is hozták az elvárt szintet. Jelenleg egyre ritkábbnak számítanak a MB kvarcjátékok, de még most egészen kedvező áron juthattok hozzá, de természetesen nyugatról.
A képen az OMNI Entertainment System látható, ami egy műveltségi játék volt. Érdekessége volt a játéknak, hogy különböző kazetták kellettek a játékhoz, amin kvíz kérdésekkel találkozhattak a játékosok, amit a gép hangszórójából gépi hang játszott le.
Ezt követően a játékosok tippelhettek és ha helyes volt a tipp, akkor pontszámot kaptak. Összesen négyen játszhattak a játékkal, amihez különböző témájú kazetták voltak elérhetőek. Így mindenki megtalálhatta az érdeklődésének megfelelő témát, amiben brillírozhatott.
Manapság az OMNI igazi ritkaságnak számít, amivel azért valószínűleg nem fogtok olyan könnyen találkozni.
A Milton Bradley Electronics olyan hagyományos játékok is elkészített elektromos változatban mint a klasszikus tili-toli, ez volt a Matrix. A játékban a megszokott mozgatható csempékkel találkozhattak a gyerekek, amelyek azonban csak akkor világítottak, ha jó helyre kerültek. Ez persze nagyban megnehezítette a játékosok dolgát, így egy kicsit bonyolultabb volt a feladat mint a hagyományos számokat vagy képeket tartalmazó játék esetében.
Mindenesetre nagyszerű szórakozás volt fiatal és idősebb számára egyaránt a játék, amit még szerencsére mind a mai napig meglehet vásárolni viszonylag kedvező áron.
RÉGI JÁTÉKOD VAN? NE DOBD KI! NE ADD EGY NEPPERNEK! TUDD INKÁBB JÓ HELYEN, AHOL MEGŐRZIK ÉS VIGYÁZNAK RÁ!
Kövesd munkámat a Facebookon és a többi közösségi oldalon! Ha szeretnél segíteni anyagilag, akkor itt teheted meg, ha játékokat szeretnél felajánlani a leendő múzeumba, akkor a tamas.laposa70@gmail.com címre küldj üzenetet és megbeszéljük a részleteket!