Aki a 80-as években volt gyerek egészen biztosan találkozott a Pegasus MT-777DX-el vagy otthon vagy pedig a barátoknál. Ez egy úgynevezett Nintendo Famicom másolata volt és a volt szocialista országokban a Bobmark International értékesített és amúgy a tajvani Micro Genius gyártotta.
A játékgép célja az volt, hogy elérhetővé tegyék olyanok számára is a játékkonzolokat, akik nem tudtak találkozni a Nintendo Famicom gépekkel.
Ezek első sorban a szocialista országok voltak, így a gép Lengyelországban, Jugoszláviában és Magyarországon is megvásárolható volt.
A gép korának megfelelő hardverrel és tudással várta a gyerekeket. A lelke egy 1.779 MHz-es 8-bites MOS 6502-es processzor volt és a gép az akkoriban megfelelőnek számító 256×240-es felbontással és 25 színnel szögezte a képernyő elé a gyerekeket.
A játékok 60 tűs Famicom kompatibilis kazettákon voltak megtalálhatóak, amelyeket a gépbe dugva lehetett elindítani. Persze különösebben vesződni sem kellett a régi játékokkal, hiszen egy kalóz kazetta mellékelve volt a géphez (a Contra 168 az 1-ben), amin bőségesen találhattak játékokat a gyerekek.
A gép maga formája egészen biztosan sokatok számára ismerős lesz a képeken. Megtalálható rajta egy bekapcsoló gomb, egy reset, valamint a kazetta kiszedésére szolgáló tolókar is.
A TV-re kötött játékgép működtetéséhez egy adapterre volt szükség, ami az antenna kábelhez hasonlóan szintén a részét képezte a csomagnak.
Ezen kívül két kontroller is tartozott a játékhoz, aminek köszönhetően akár egymás ellen is lehetett játszani a géppel.
A kontrolleren megtalálható a szokásos négyes irányító gomb, a SELECT és a START gombok, valamint négy funkció gomb is.
A gépet próbáltam tesztelni, de eddig nem jártam sikerrel az LCD TV-ken itthon. Elképzelhető, hogy egy hagyományos televízióval nagyobb sikereket érhetek majd el, így szerintem egy ilyen próbára is sort kerítek majd.
Az biztos, hogy ha működik a gép, ha nem, mindenképpen értékes darabja lesz a gyűjteménynek köszönhetően annak, hogy sokakban nosztalgikus emlékeket ébreszt.
Remélem persze, hogy üzemel és akkor a kipróbálásra is sort tudunk majd keríteni a múzeumban, de addig maradnak a szokásos fényképek.
RÉGI JÁTÉKOD VAN? NE DOBD KI! NE ADD EGY NEPPERNEK! TUDD INKÁBB JÓ HELYEN, AHOL MEGŐRZIK ÉS VIGYÁZNAK RÁ!
Kövesd munkámat a Facebookon és a többi közösségi oldalon! Ha szeretnél segíteni anyagilag, akkor itt teheted meg, ha játékokat szeretnél felajánlani a leendő múzeumba, akkor a toyahsw@gmail.com címre küldj üzenetet és megbeszéljük a részleteket!