A türelemjátékokról eddig nem nagyon esett szó az oldalon, pedig a 70-es, 80-as évek egyik meghatározó trafikos játékának számítottak ezek az egyszerű előállítással készült játékok.
Több változat létezett, amelyek között különböző formájú és feladatú játékok voltak megtalálhatóak. A leggyakoribb a golyós változat volt, ahol egy kép bizonyos pontjára kellett eljuttatnunk a golyót vagy golyókat.
De volt olyan ahol az egereket vagy más figurákat kellett a meghatározott helyre eljuttatnunk. Viszonylag népszerű játékok voltak ezek a 70-es években, mivel kiválóan lekötötték a gyerekeket 1-2 órára.
Az én emlékezetemben legélénkebben a focis és az egeres változat él, de tudom volt még számtalan változat.
Ezért is ugrottam, amikor csomagban sikerült egy focis változatra szert tennem, ami az általam is használt műanyag változat helyett fémből és üvegből készült és méretben is eltér a trafikokban beszerezhető változattól.
Ennek köszönhetően sokkal tartósabb játékról van szó és nehezebben is sérült (sajnos ezen az üveg repedt az egyik oldalon).
De mi is volt a játék lényege. A fém táblára egy labdarúgó mérkőzés jelenetét nyomtatták, ahol számtalan játékos és egy kapu volt.
A lemezen furatok voltak a kapu felső sarkában pedig egy kisebb furat. A cél az volt, hogy a golyót bejuttassuk a kapuba és összehozzunk egy gólt.
Ez persze csak elsőre hangzik egyszerűen, mivel az aprócska golyó jellemzően átesett a játéktéren a túlsó oldalra, ahol teljesen azonos grafika kapott helyet és a feladat is ennek megfelelően azonos volt, így ezt követően a játék másik oldalán folytathattuk a játékot.
Mennyire nehéz a játék?
A korából adódóan a játéktér már egy kicsit meggörbült, így ennek köszönhetően nagyon nehéz lett gólt elérni.
Persze ez nem baj, hiszen a türelmet teszi próbára a játék tényleg.
Nagyon örülök, hogy a gyűjteményben van, remélem idővel sikerül majd újabb darabokat is szereznem mellé.
Kövesd munkámat a Facebookon és a többi közösségi oldalon! Ha szeretnél segíteni anyagilag, akkor itt teheted meg, ha játékokat szeretnél felajánlani a leendő múzeumba, akkor a toyahsw@gmail.com címre küldj üzenetet és megbeszéljük a részleteket!