Mivel a héten bemutattam nektek egy szerintem elég különleges Nomura játékot, így adta magát a gyártó hogy egy másik rovathoz is alapanyagot szolgáltasson.
A Nomura komoly múltjában nagyon sok érdekes és különleges játék található, amelyek közül most öt darab szerintem igazán érdekes játékot be is mutatok nektek.
Tartsatok velem ezúttal is!
A képen a Yamato űrcsatahajót láthatjátok. A Nomura több méretarányban is elkészítette ezt a Japánban igen népszerű járművet. A játékban nincs hajtás, ellenben tömör fémből készült, így azt kézbe fogva valóban érezni, hogy egy tekintélyes darabról van szó.
A Yamato inkább dekorációs céllal készült, annak ellenére is hogy bizonyos részei mozgathatóak és nyithatóak voltak. Mára a Yamato olyan 100.000 Ft körüli áron cserél gazdát a nagyobb aukciós oldalakon.
A képen a Heavy Machine Gunt láthatjátok, ami a Nomura egyik fegyvere volt. A lábakon álló gépfegyver kilőhető lőszerekkel, két kezes markolattal és persze hangokkal és villogó fényekkel várta a gyerekeket.
A játék nagyobbik része lemezbő készült amit rendkívül szép festéssel igyekeztek még szebbé varázsolni. Igazi különlegesség volt a maga idejében ez a fegyver, amiből sajnos mára nagyon kevés maradt meg igazán szép állapotban.
Az ár ennek megfelelően ebben az esetben is 100.000 Ft körül mozog.
A képen látható Lunar 7 egy egyszerű rakéta volt. Ebben a játékban is egy elektromos szerkezet kapott helyet, ami működtette a belül található szerkezetet.
A rakéta szépen elindult előre és a villogó fények mellett olyan extrákat is tudott mint a kihajtódó oldalsó szárny vagy hogy egyszerűen az égnek emelte az orrát. Az attrakciókat követően persze folytatta tovább az útját a jármű.
Összességében különösebben nem volt érdekes játék, de a kidolgozás és a részletesség mégis kiemelte azt a tömegből.
A későbbiekben más néven, némileg átdolgozva is a boltok polcaira került a játék, amiért jelenleg olyan 3-400 dollár körül kell fizetni.
Ismét egy érdekes és különleges Nomura lemezjáték. A Mobile Space TV Unit egy alapvetően teljesen egyszerű bolygókerekes jármű volt, aminek érdekessége volt hogy egy utánfutó csatlakozott a járműhöz.
Az űrhajós televíziós közvetítésekre készült járművön a kamera oldalán található plexi mögött fény villant fel a működés közben, míg az utánfutón a radar forgott körbe-körbe.
A kidolgozás ebben az esetben is rendkívül igényes ahogy láthatjátok.
Igazából annyira ritka, hogy még eladó darabra sem akadtam, így az árát megtippelni sem merem.
Ismét egy fémből készült kicsit különlegesebb bolygókerekes játékot mutatok nektek, ami a Moon Space Ship nevet kapta. A sci-fi grafikával díszített kék színben pompázó lemezjáték egyik fontos része a felül található gömb alakú plexi, ami alatt egy gömb forgott játék közben.
Persze a piros és zöld színű villogó fények itt sem maradtak el, amivel igyekeztek még érdekesebbé tenni a játékot.
Mivel ez az űrjáték a 60-as évek elején készült, így kellően érdekes volt a gyerekek számára. Mivel kényes helyeken használták a műanyagokat, így nagyon kevés maradt meg a játékból szép állapotban.
Az erőteljesen viseletes és hiányos darabok ára olyan 300 dollár körül mozog, így gondolhatjátok egy eredeti dobozos, szép állapotú darab ennek a többszörösét is érheti.
RÉGI JÁTÉKOD VAN? NE DOBD KI! NE ADD EGY NEPPERNEK! TUDD INKÁBB JÓ HELYEN, AHOL MEGŐRZIK ÉS VIGYÁZNAK RÁ!
Kövesd munkámat a Facebookon és a többi közösségi oldalon! Ha szeretnél segíteni anyagilag, akkor itt teheted meg, ha játékokat szeretnél felajánlani a leendő múzeumba, akkor a tamas.laposa70@gmail.com címre küldj üzenetet és megbeszéljük a részleteket!